ISA=International Schools Assesment
Az ISA olyasmi, mint az otthon ismert PISA felmérés, de kifejezetten olyan nemzetközi iskolák részére, ahol a tanítás nyelve angol. Évente két alkalommal mérik fel a gyerekek tudását matematikából, szövegértésből és írásból. A teszteket központilag, Ausztráliában értékelik, majd egyénekre, sulikra lebontva visszaküldik.
Nálunk februárban volt a vizsga, amin ez alkalommal világszerte 289 iskola 53000 tanulója vett részt. A tanárok akkor úgy gondolták, hogy a fiúk nyelvtudása már elegendő ahhoz, hogy ők is próbálkozzanak. Az eredmények két hete érkeztek meg. Kebelméretem ismét több centivel nőtt a büszkeségtől.
Az összehasonlítást megkönnyítendő, az értékelésnél egy 100-800 pontig terjedő skálát használnak, ami mellett szöveggel jelzik, hogy mi az a tudásanyag amit az adott értékek lefednek, és bejelölik, hogy az átlag, a résztvevők 60 %-a hogyan teljesített. Pld. Baliék szintjén matekból 250-400 között. A maradék 20-20% e felett, illetve ez alatt van valahol. A felső érték, azaz a 800 pont a 15 éves korban elérendő szintet jelzi egyébként.
Naszóval. Mindketten az átlag felső kétharmadában vannak matekból, ami tök jó, főleg ha azt is hozzáveszem, hogy nem egyszerű számítási feladatokat kellett megoldani, hanem szövegeseket.
Szövegértésből és az írás azon részében, ahol egy történetet kellett leírni, mindketten pont középen helyezkednek, de a szuper hír, hogy az érveléses írásbeli részben Bali ismét a felső kétharmadban, Gergő viszont az átlag felett áll! Most mondhatnám, hogy ez a szorgos otthoni gyakorlásnak köszönhető. Mármint Gergő utóbbi teljesítménye. Értsd ez alatt, hogy be nem áll a szája, muszáj, hogy övé legyen az utolsó szó, és folyamatosan érvel, alkudozik. Leginkább, hogy többet tévézhessen, pihenhessen, édességet ehessen, és kevesebbet nyúzzam a tanulással. :-)
:-))) Gratulaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Bálint és Gergő!!! Amúgy nem baj ha nem alt be a szája a lényeg hogy teljesítette amit kell :-) Nagyon ügyesek vagytok :-)
VálaszTörlés